CK45-E3DD103MYVNA
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
CK45-E3DD103MYVNA
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors Radial Through Hole 10 nF 20 % 2000 V (2 kV)
ParameterValue
Capacitance10 nF
Min Operating Temperature-25 °C
Max Operating Temperature105 °C
RoHSCompliant
Voltage Rating2000 V (2 kV)
Tolerance20 %